URLA'YA TAŞINMAK İÇİN 10 NEDEN!
URLA'DA YAŞAMAK İÇİN YÜZLERCE NEDEN SIRALANABİLİR. Burada sadece 10 tanesinden söz
edeceğim:
1. URLA MERKEZDİR:
Urla, İzmir Yarımadası'nın tam ortasında yer alır; Çeşme, Seferihisar (Sığacık), Karaburun, İzmir'e neredeyse aynı uzaklıktadır.

Aslında inada binse, koşarak giderim Seferihisar'a; yüzebilirim denize atlayıp Sığacığa… Yürüyebilirim koydan koya Alaçatı'ya kadar, tarihin daha el atılmamış kalıntıları arasından… Sonra da dönerim Karaburun'a doğru o ünlü 1777 savaşında Rus gemilerinin toplarıyla dövdüğü kıyılardan, Ilıca, Paşa Limanı Germiyan, Ildırı, Yeniliman , Karaburun, Mordoğan, Gülbahçe ve işte doğayla iç içe girmiş yerleşim yerleri, yeşillikler içinde evler, bir yanda köyün doğallığı, öte yanda kentin olanakları…

Bu çeşitliliğe ulaşmak hiç de zor değil!
2. DOĞAL ve TEMİZ:
Havası Temiz, oksijeni boldur. Yazın en sıcak günlerinde, Ege Denizi'nin meltemi, imbatı aşarak gelir tepeleri, arasından geçer vadilerdeki üzüm bağlarının, insan boyunu aşan bamya sıralarının, mısır tarlalarının, bostanların, serinletir çiftliklerdeki sakinleri. Sabah akşam, taze süt, yumurta ve dilediğiniz kadar sebze, meyve bulabilirsiniz aracısız.
3. HER YOL DENİZE ÇIKAR:
Yaz aylarında denize girmek için o kadar çok seçeneğiniz vardır ki, serin sular, ılık sular, kumsallar, kayalıklar, dalgalar, dümdüz kıyılar; dilediğiniz tür deniz keyfine ancak 10 dakika uzaklıktasınızdır.

Su sporlarını; dalış, sörf, kayak, yelken, balıkçılık yapmak sadece sizin istemenize bağlıdır. Her biri için uygun koy ve su bulabilirsiniz.
4. URLA'DA KÜLTÜREL ve SOSYAL ETKİNLİKLER EKSİK OLMAZ.
Kış ve bahar ayları ayrı güzeldir Urla. Kültürel etkinlikler, festivaller, konserler çeker İzmir insanını; hele hafta sonları Sanat Sokağı, İskele, dört bir yana dağılmış kahvaltı yerleri, atlı sporlarla ilgili mekânlar, doğa yürüyüşleri ve bisiklet sürüşleri için son derece uygun parkurlar yaşamınıza anlam katar.
5. TARİHİN AYAK İZLERİ HER YERDE BULABİLİRSİNİZ.
Tarihe meraklıysanız, daha kazıları başlamamış kalıntıların üzerinde yürürken hissedersiniz TEOS'da yaşayan insanların varlıklarını; Yaren Tepe, Darphane Adası, Merdivenli Koy, Kaya Kilise, Agamemnon'un Truva için gemileri topladığı Kokar Limanı, Korsanların barınağı Cılga Koyu ve az ötede Alaçatı…
İlk zeytinyağı işleklerinin bulunduğu İskele Mahallesi'nde Klazomanai kazıları devam ediyor.

Efes, Selçuk, Kuşadası bir buçuk saatlik uzaklıktadır.
6. URLA HER YERE ÇOK YAKINDIR.
Urla'da yaşayan insanların ulaşım sorunu yoktur. Dünya'nın her yerine uçabileceğiniz havalimanı sadece 45 dakika uzaklıktadır.

Ayrıca İzmir ve çevre ilçelere ulaşım için İzmir Belediyesi'nin toplu taşıma araçları boldur; otobüsler, vapurlar, dolmuşlar ve yakın gelecekte raylı sistem…

Özel arabanızla gidebileceğiniz Otoban ve çift gidiş gelişli bölünmüş yol en yoğun anlarda bile akar ve sizi üzmez.
7. DİNLENMEK KEYİFTİR URLA'DA:
İzmirli keyfine düşkündür. Parkları ve piknik alanları boldur. Dilediğiniz zamanda ve mekânda, başkalarını rahatsız etmeden denizin, doğanın ve yaşamın tadına varabilirsiniz. Sıcakkanlı insanlarının oluşturduğu mozaik; Boşnak, Arnavut, Çerkez, Laz, Pomak, Özbek, Kürt ve Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden gelerek Urla'ya yerleşmiş insanların varlığı ayrı bir zenginliktir burada.
8. URLA HER ZAMAN CANLIDIR.
Urla sayfiye ya da yazlık olarak düşünülmez. Dört mevsim yaşanan canlı bir yerdir. Ancak bu canlılık gürültü ve kargaşa değil, sakin ve arzu edilen türdendir. O yüzden her yaşta ve gelir düzeyinde insanın; emeklisinden, çalışanına ve gençlerine kadar, her çağında huzurla yaşayabileceği bir yerdir.
9. TAZE BALIK; DENİZDEN IZGARAYA:
İskele, Özbek, Güzelbahçe mezatlarından günlük taze balık alabilmek bir ayrıcalıktır Urla'da. Dilerseniz kendiniz de kıyılardan veya tekneler ile açılarak avlanabilirsiniz. Yarımadanın çevresindeki koylar ve adalar balıkların yuvalanıp üreyebildikleri alanlardır. İskele mahallesinden veya Demircili balıkçı barınağından kiralayabileceğiniz tekneler ile günlük geziler yapabilir ve de balık avlayabilirsiniz.
10. KENTLERİN BETON ORMANLARINDAN, URLA'DA YEŞİLİN VE DOĞANIN KUCAĞINA:
Urla bölgesinde yüksek bina yapılaşması yoktur. Devasa beton yığınları göremezsiniz. Yerleşim sitelerde veya iki katlı bahçeli evlerin yer aldığı mahallelerde oluşturulmaktadır.
Huzur ve güven öncelikli bir anlayış içinde yaşamaksa amacınız;

Gelin, Gezin, Görün…

Ya da biz gezdirelim, gösterelim…

Siz beğenin ve karar verin!
Urla; yeni yaşam merkezi, sizin için!
SATIŞ OFİSİMİZ
+90 535 811 35 85
Tevetoğlu Gayrimenkul
Urla - İzmir
Haftanın her günü 09:00 – 21:00 arası size hizmet vermeye hazırız.
Made on
Tilda